Moka konvička na cestách

Moka konvička

Moka konvička, mnozí si ji pamatujeme jako nedílnou součást kuchyňského vybavení u našich babiček. Po příchodu automatických kávovaru se ale vypařily a v posledních letech se zase vracejí na výsluní. Je to tím, že tahle metoda se řadí mezi takzvané ,,alternativní metody" přípravy kávy a začíná být zase hojně populární mezi mladší generací milovníků kávy.
 
 
 
 
AfterlightImage
 
Moka konvička byla vymyšlená již v roce 1930 v Itálii. Funguje na principu tlaku vytvořeném vroucí vodou ve spodní části moka konvičky. Ta se vlivem zvyšující teploty a tlaku vytlačí přes kovové sítko, kde je namletá káva a teče dál až do horní nádobky kde je už hotový kávový nápoj. Příprava kávy trvá cca 5 minut v závislosti na výkonu vařiče. Moka konvička v našem sortimentu je z nerezu a je použitelná jak na indukční desce tak i na otevřeném ohni. Proto je velice oblíbená mezi cestovateli. Je skladná, praktická a káva z ní chutná opravdu skvěle. Při použití kvalitní a čerstvé kávy má káva výraznou aromatickou chuť. Chuť je výraznější než v případě filtrované kávy. To je zapříčiněné hlavně tlakem, který je v moka konvičce při varu vody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nevýhodou mokka konvičky je nutnost mlýnku na pomletí kávy, případně na cestách přechovávání namleté kávy. Předem pomletá káva při sebelepším skladování ale ztrácí své aromatické a chuťové vlastnosti. Proto doporučujeme našim zákazníkům skladnější a lehčí mlýnky na kávu:)

Příprava kávy z moka konvičky je typická příprava kávy na cestách v kempu nebo třeba i na chatě. Mezi uživateli je velice oblíbená pro svou chuť a jednoduchost přípravy. Konvička je skvělá alternativa, když nechcete silné espresso a ani filtrovanou kávu. Moka je ideální střed. V našem sortimentu si můžete vybrat jak z nerezových tak typických hliníkových moka konviček. My sami používáme na svých cestách hliníkovou variantu.
 IMG_3778