Moka konvička na cestách

Moka konvička

Moka konvička, mnozí si ji pamatujeme jako nedílnou součást kuchyňského vybavení u našich babiček. Po příchodu automatických kávovaru se ale vypařily a v posledních letech se zase vracejí na výsluní. Je to tím, že tahle metoda se řadí mezi takzvané ,,alternativní metody" přípravy kávy a začíná být zase hojně populární mezi mladší generací milovníků kávy.
 
 
 
 
AfterlightImage
 
Moka konvička byla vymyšlená již v roce 1930 v Itálii. Funguje na principu tlaku vytvořeném vroucí vodou ve spodní části moka konvičky. Ta se vlivem zvyšující teploty a tlaku vytlačí přes kovové sítko, kde je namletá káva a teče dál až do horní nádobky kde je už hotový kávový nápoj. Příprava kávy trvá cca 5 minut v závislosti na výkonu vařiče. Moka konvička v našem sortimentu je z nerezu a je použitelná jak na indukční desce tak i na otevřeném ohni. Proto je velice oblíbená mezi cestovateli. Je skladná, praktická a káva z ní chutná opravdu skvěle. Při použití kvalitní a čerstvé kávy má káva výraznou aromatickou chuť. Chuť je výraznější než v případě filtrované kávy. To je zapříčiněné hlavně tlakem, který je v moka konvičce při varu vody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nevýhodou mokka konvičky je nutnost mlýnku na pomletí kávy, případně na cestách přechovávání namleté kávy. Předem pomletá káva při sebelepším skladování ale ztrácí své aromatické a chuťové vlastnosti. Proto doporučujeme našim zákazníkům skladnější a lehčí mlýnky na kávu:)

Příprava kávy z moka konvičky je typická příprava kávy na cestách v kempu nebo třeba i na chatě. Mezi uživateli je velice oblíbená pro svou chuť a jednoduchost přípravy. Konvička je skvělá alternativa, když nechcete silné espresso a ani filtrovanou kávu. Moka je ideální střed. V našem sortimentu si můžete vybrat jak z nerezových tak typických hliníkových moka konviček. My sami používáme na svých cestách hliníkovou variantu.
 IMG_3778 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení