AEROPRESS... parťák na cesty k doplnění energie

Milujete cestování a jste zároveň vášniví „kafaři“? Rádi si uděláte skvělou kávu v přírodě? Aeropress je skvělou pomůckou!

Aeropress, který najdete i na našem e-shopu je skvělým pomocníkem k přípravě filtrované kávy jak v pohodlí domova, tak v okouzlení přírody. IMG-20210927-WA0002_small

 

Obrovskou výhodou Aeropressu Go je jeho skvělá skladnost. Sbalit ho do krosny či batohu není žádný problém. Vylézt s ním na menší skálu nebo kopec je kvůli pevné a zároveň lehké kostře bezproblémové. Nemusíte s sebou nést ani další hrnek, ten je zakomponován v něm. Stačí mít u sebe jen pomletou kávu a filtrovací papírek a nápoj po zalití teplou vodou připravíte všude.

Recept na přípravu této alternativy filtrované kávy je více než snadný, můžete si pohrát s chutí a vyzkoušet si to, co Vám nejvíce chutná. Prozatím ale můžete použít následující postup:

 

 

8,5 g kávy pro alternativní způsoby vaření, hrubě namleté

Filtrovaná horká voda (při 88-92 ° C)

Dva papírové filtry

Měřítko, časovač

 

Vložte filtry dovnitř víčka a zalijte je horkou vodou (filtry se na víčko přilepí, čímž odstraní chuť papíru). Opláchněte AeroPress horkou vodou, abyste jej vyčistili a zahřáli. Prázdné zařízení umístěte na píst na stupnici. Nalijte 18,5 g mleté ​​kávy, spusťte časovač, přidejte 50 g horké vody, několikrát rozmíchejte kaši a počkejte 30 sekund. Poté naplňte AeroPress vodou, několikrát promíchejte a zašroubujte zpět víko. Po dvou minutách otočte AeroPress, položte jej na hrnek a pomalu stlačujte-jemně, bez použití příliš velké síly.

Dva filtry zajišťují jasnější chuť; osobně ráda používám dva najednou. Zkontrolujte však, zda by vám jeden filtr nefungoval lépe.

D69C183C-483B-4CD4-9C55-D954AAC81A8B

 

18,5 g kávy pro alternativní způsoby vaření, jemně mleté

Filtrovaná horká voda (kolem 90 ° C)

Časovač, měřítko, filtry

 

Připevněte víčko s filtrem k AeroPressu, opláchněte vše horkou vodou, položte zařízení na hrnek a vše dohromady na váhu. Nalijte mletou kávu, spusťte časovač a poté naplňte AeroPress vodou téměř po vrchol-udělejte to jedním tahem a poměrně hustým proudem. Dále dvakrát promíchejte a umístěte píst na horní část, ale ještě nezačněte s ponořením. Nasazení pístu téměř úplně zabrání odkapávání kávy do spodní nádoby. Po 1-1,20 minutách můžete začít jemně stačovat kávu. A máte hotovo! 

Takto připravíte lehčí kávu a s bohatšími ovocnými tóny. Ochutnejte to svým vlastním jazykem a klidně buďte vynalézaví, Aeropress Vám dokáže vykouzlit neuvěřitelné chuťové kombinace.

Jestli Vás příprava kávy Aeropressem bude bavit, můžete se dokonce přihlásit i na mistrovství světa v přípravě kávy z Aeropressu, tady můžete vidět, jak se tento způsob stal populární po celém světě!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení